Gyógymasszázs
Az egyik legrégebbi mozgásszervi gyógyítási módszer a gyógymasszázs, mely az izmok és lágyrészek helytelen működésének és fájdalmának a kezelésére szolgál. Célja a kezelt terület keringésének fokozása. A masszázs során létrejövő vérbőség fájdalomcsillapító hatású, illetve a gyógyulási folyamatot is felgyorsítja. A gyógymasszázs kíméletes módszer, nincsenek mellékhatásai, így komoly következményei sem.
Mikor hasznos a gyógymasszázs?
Mozgásszervi panaszok esetén vagy orvosi beavatkozásokat követően a kezelőorvos javasolhat gyógymasszázst kiegészítő terápiaként. A masszázs során a panaszos terület izmai fellazulnak, az izomgörcsök jelentősen csökkennek vagy megszűnnek – így a fájdalom is -, valamint stresszoldásra is alkalmas a gyógymasszázs, hiszen a kezelés során a test el tud lazulni, és javul az általános közérzet is.
Sportsérülés vagy egyéb mozgásszervi sérülések rehabilitációjában is fontos szerepe van a gyógymasszázsnak. A megfelelően alkalmazott gyógymasszázs a gyógytornász által végzett rehabilitációt segíti, felgyorsítva így a gyógyulási folyamatot.
Izom eredetű fájdalmak (pl. merev nyak, izomgörcsök) esetén is javasolt a gyógymasszázs, mivel az izomgörcsök oldásával a fájdalom csökkenthető, elmulasztható.
Hogyan hat?
A gyógymasszázs során fokozódik a szövetekben a nyirok és a vénás visszaáramlás, amely felgyorsítja a salakanyagok kiürülését a szervezetből. Ennek eredményeképpen az izmok, szövetek vérellátása javul. Rendszeres kezelés esetén krónikus belgyógyászati és ízületi problémák szűnhetnek meg, és az immunrendszer működésére is jótékony hatással van a gyógymasszázs.
Gyógymasszázs előtt
A terápia megkezdése előtt gyógymasszőrünk állapotfelmérést végez, hogy a masszázs szempontjából ellenjavallt állapotokat és betegségekről információkat szerezzen. A gyógymasszázs az alábbi esetekben nem javasolt:
- lázas betegség
- akut gyulladás a szervezetben
- visszeres panaszok
- szív- és érrendszeri problémák
- magas, illetve ingadozó vérnyomás
- a menstruáció első két napja
- terhesség első három hónapja
- fertőző betegség
- epilepszia
- pszichés betegségek
- alkoholos állapot
- vérzékenység
- daganatos betegség
- cukorbetegség
- osteoporózis
A kezelés előtt javasolt legalább egy óráig nem étkezni, a masszázst követően pedig érdemes sok folyadékot (vizet) fogyasztani.
Szakorvosaink, munkatársaink:
Gyógymasszázs
Botos Andrea
Masszőr
Árak
Gyógymasszázs
Gyógymasszázs (50 perc) 15.000 Ft-tól
Gyógymasszázs 5 alkalmas bérlet (50 perc/alkalom) 60.000 Ft-tól
Időpontfoglalás
Kedvezményeink
Dinamikus árazás
Szakrendeléseink
Orvosaink
Kapcsolat
Magyar Marketing Szövetség